PCTecuci Romania - Citeste doar ceea ce merita

Înregistrați-vă acum pentru a avea acces la toate funcțiile noastre. După ce v-ați înregistrat și vă logați, veți putea contribui la acest site prin trimiterea propriului dvs. conținut sau răspunsul la conținutul existent. Veți putea personaliza profilul dvs., primiți puncte de reputație ca recompensă pentru trimiterea conținutului, comunicând în același timp și cu alți membri prin intermediul căsuței de e-mail private și multe altele! 

Acest mesaj va fi eliminat odată ce v-ați conectat.  

Sign in to follow this  
HyDr0g3n

Cum sa fii un tragator bun

Recommended Posts

Cum sa fii un tragator bun

În cele din urmă m-am hotărât să fac un tutorial despre cum să fii un trăgător bun. Cel mai mult e practică si puţină teorie.

Cu ce începem? În primul rând trebuie să ştim să facem C-Bug (C-Shot).

Ce este C-BUG? Este o tactica pentru a trage mai rapid.

 

Cum se face? In multe video-uri nu se explica tot ce e de explicat, de aceea o sa va explic eu.

1. Apasati butonul drept de la mouse (cel care pune tinta), doar apasati, nu tineti pe el (sa nu se vada tinta).
2. Apasati butonul stang (cel de tragere) nu tineti apasati.
3. Imediat cand vedeti flama de la arma apasati C, nu tineti apasat pe el.
4. Repetati pasii exact la fel.

 

 

Acum să vă prezint o şmecherie prin care eu însumi am reuşit să fac Rapid fire.
În fiecare dimineaţa mă duceam undeva unde era retras nu erau jucători şi faceam aşa:

Trăgeam 1 glonţ rapid.
Trăgeam 2 gloanţe rapide.
Trăgeam 3 gloanţe rapided.

Şi trăgeam pana la 7 gloanţe consecutive fără să mă opresc sau să mă încurc.
Adevărat ma mai încurcam, dar de exemplu daca nu puteam face 5 gloanţe consecutive, exersam până reuşeam şi dupa treceam la 6.

Într-o săptămână dacă exersaţi măcar jumătate de oră sau o oră o sa reuşiţi să faceţi rapid şi perfect.

Altă şmecherie este când faceţi C-bug (C-shot) nu ţineţi toată palma pe mouse, tineţi palma ridicată iar degetele pe butoane o să vă ajute să nu vă încurcaţi.

Altă şmecherie ar fii Fast Weapon Switching, ce înseamnă asta? Înseamnă să tragi si să schimbi rapid arma şi sa repeţi paşi, e ca şi cum ai trage cu o singură armă doar ca mai repede şi mai multe gloanţe.

 

 

Acum o să vă zic despre lead-aim (lag-shot).
Majoritatea hit-urilor din SA-MP sunt făcute cu lag-shot dar nu mulţi ştiu că trebuie să tragi cu arma în funcţie de cum fuge jucătorul.

Când jucătorul fuge rapid trageţi aşa:

 

Când jucătorul fuge normal trageţi aşa:

 

Când jucătorul merge pe ALT trageţi aşa:

 

dea este următoarea, cu cât jucătorul fuge mai tare cu atât trebuie ca ţinta să fie mai depărtată.

Bun.. acum o să vă prezint o strategie pentru luptă.
Să presupuneţi ca sunteţi fată în fată cu un jucător şi vă duelaţi.

dQ2aTdS.png

O opţiune mai bună este să vă mutaţi in stânga sau dreapta lui deoarece nu o sa fiţi nevoit să faceţi lead-aim (lag-shot).

jztyBhA.png

Dar cu toate astea nu trebuie să uitaţi un lucru, fugiţi, pacaliţi adversarul cât se poate încât sa nu încasaţi gloanţe şi să-l omoraţi.
Ascundeţi-vă după clădiri, învârtiţivă ca să-l încurcaţi.
Nu staţi şi trageţi ca nebunii.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this