Sign in to follow this  
An3T54.

Anunt in legatura cu tutorialele pe care le postati!

4 posts in this topic

ANUNT LEGAT DE TUTORIALE



Deci, dupa cum bine stiti, pentru a lua o functie pe server sau un grad pe forum, aveti nevoie de tutoriale. Bun.
Eu m-am gandit la ceva pe care de mult m-am gandit s-o pun in aplicare, dar nu erau prea multi membrii. Acum, ne-am strans mai multi si pot organiza acest "Concurs" .

In ce consta acest concurs?

Ei bine, tu trebuie sa faci cat mai multe tutoriale scrie si facute de tine. Cu cat faceti mai multe, cu atat aveti mai multe sanse sa castigati.
Acest concurs este facut atat pentru a vedea originalitatea membrilor, cat si pentru a aduce noi useri pe comunitate, atunci cand cauta ceva pe google, sa-i apara. Gen, cauti pe google "Cum sparg serverele NASA cu un Cartof" si te va duce la comunitatea noastra, unde poate isi va face cont.

Premiile sunt in felurile urmatoare:

Locul 1
-Avatar si semnatura gratis, fara cerere, facute de designerii nostrii.
-V.I.P. pentru 2 saptamani. (14 zile)
-25 Reputations Points
-Adaugat in "Legendele Forumului"

Locul 2
-Avatar sau semnatura la alegere gratis
-10 Reputations Points
-V.I.P. o saptamana. (7 zile)

Locul 3
-10 Reputation Points
- Avatar gratis.

Succes! In viitorul apropiat, s-ar putea sa adaug o regula din-aceasta, dar deocamdata nu.

Ps: dau premiul 1 doar daca are minim 50 tutoriale facute, daca nu, ii dau premiul 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bună idee, de preferat faceți tutoriale unde nu s-a postat, sau acolo unde sunt puține tutoriale.

 

Forte interesant la toate secțiunile de tutoriale sau trebuie la una singura dar, Bună ideea

La una singura.

 

 

ON:

 

Cine doreste sa participe, se poate inscrie si sa revina cu edit de fiecare data cand pune un tutorial facut de el nou.

 

Nick:

Categoria unde sunt tutorialele:

Link catre ele:

Acestea sunt in numar de .... :

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this