Sign in to follow this  
An3T54.

Citeste inainte de a posta!

1 post in this topic

In randurile de mai jos, am sa prezint lucrurile ce NU VOR FI NICIODATA PE SoM!

 

Mesajul acesta este strict de informare, insa in cazul in care nu citesti, iar sugestia ta se incadreaza in randurile de mai jos, topic-ul tau va fi STERS! Nu am nevoie de zeci de idei pe aceiasi tema la care sa va spun de fiecare data ca nu le pot aplica pe SOM! In general, sugestiile ce nu sunt aplicate sunt cele care sunt stupide, imposibile pe SA-MP sau ar afecta in mod negativ performanta server-ului, in comparatie cu beneficiile aduse!

 

 

 

1. Jucatorii nu vor avea niciodata optiunea de a putea scrie intr-o culoare diferita pe chat inafara de alb. Chat-ul e facut pentru ca jucatorii sa poata comunica intre ei, fara dureri de cap date de miile de culori.

 

2. Clanurile nu vor avea niciodata teritorii, baze, sau comenzi asemanatoare cu cele ale gang-urilor precum: /settings, /cskin, /cstats, etc! Clanurile sunt doar simple grupari de jucatori ce pot fi create gratuit de oricine!

 

3. Optiunea de a transfera ore (/trade). Orele trebuie sa reflecte activitatea jucatorului pe server, drept urmare ele nu sunt obiecte de schimb.

 

4. Gold VIP pe coins si ore. In momentul actual, in forma actuala a structurarii nivelelor, Gold VIP nu va fi niciodata la /BuyVIP! Nivelul acesta a fost creeat ca fiind unul special la care nu vor putea avea acces toti jucatorii! Din acest motiv, pentru a detine Gold VIP, trebuie sa donezi.

 

5. Anti-Aim, Anti-Rapid-Fire, Anti-Airbreak, etc. Daca as fi putut face un anti-cheat perfect, cu o precizie extrem de mare, fi sigur ca acesta ar fi existat deja! Dar, avand in vederea felul cum e construit in moment SA-MP-ul si implicit, server-ul, lucrul asta nu e posibil! Degeaba imi sugerati aceste anti-cheat-uri, daca o parte din ele nu pot fi realizate fara a fi pedepsiti jucatori nevinovati. Pe un server ca SoM care contine o groaza de moduri, comenzi, sisteme, etc, un anti-cheat cat de cat complet ar fi imposibil si datorita lag-ului!

 

6. Urmeaza sa completez si urmatoarele puncte pe parcurs... pe masura ce imi vin in minte si alte lucruri inaplicabile pe SoM.

 

 

 

Moderatorii au dreptul, si chiar obligatia de a sterge orice topic de sugestie ce se incadreaza in conditiile de mai sus!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this