PCTecuci Romania - Citeste doar ceea ce merita

Înregistrați-vă acum pentru a avea acces la toate funcțiile noastre. După ce v-ați înregistrat și vă logați, veți putea contribui la acest site prin trimiterea propriului dvs. conținut sau răspunsul la conținutul existent. Veți putea personaliza profilul dvs., primiți puncte de reputație ca recompensă pentru trimiterea conținutului, comunicând în același timp și cu alți membri prin intermediul căsuței de e-mail private și multe altele! 

Acest mesaj va fi eliminat odată ce v-ați conectat.  

Sign in to follow this  
.HyDr0g3n.

Tutorial - Cum sa iti maresti FPS ul

Recommended Posts

Aproape toata lumea stie ca daca ai un PC slab , multe jocuri nu o sa mearga cum trebuie sau chiar deloc.

In caz ca PC ul tau nu este chiar stralucit si ai probleme cu FPS ul in GTA San Andreas am facut un tutorial micut pentru niste FPS in plus.


Pentru inceput , intra in joc si apasa pe tasta " ESC "
Selecteaza " Options "
Dai pe "Display Setup" , dupa ce ai facut asta dai pe " Advanced "


Acum o sa faceti niste modificari pentru a avea niste fps in plus.

 

  1. Draw distancer - il setati pe 0 liniute
  2. Frame limiter - OFF
  3.  Widescreen - OFF
  4.  Visual Fx Wuality - LOW
  5. Anti Aliasing - OFF 
  6.  Resolution - 640x480x16 sau 800x600x32 

Daca ati facut ce am zis eu sigur o sa creasca FPS ul.

!!! -  Acestea sunt singurele modificari pe care le poti face pentru a-ti mari FPS ul , acele sfaturi cu " scoate luminile , efectele etc " sunt egale cu 0.Am incercat eu personal sa imi scot luminile , efectele , fumul , norii etc , mai rau mi a facut smile.png)) imi mergea si mai greu , astea sunt singurele modificari pe care le poti face pentru a mari FPS ul. Succes!





EDIT!!! : Deci , am mai gasit o chestie , nu o sa va spun unde am gasit  , dar chiar ajuta mult , aceste setari pe care le am explicat mai sus + ce am sa va dau eu acum o sa va ajute si o sa creasca FPS ul si mai mult.

In folderul unde ati instalat sa-mp o sa gasiti un fisier " 
stream " --->Daca nu gasesti uita te aici   http://imgur.com/VU9V8jg 

Intrati in " stream " stergeti tot ce vedeti in fisier si inlocuiti cu ce este mai jos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this