PCTecuci Romania - Citeste doar ceea ce merita

Înregistrați-vă acum pentru a avea acces la toate funcțiile noastre. După ce v-ați înregistrat și vă logați, veți putea contribui la acest site prin trimiterea propriului dvs. conținut sau răspunsul la conținutul existent. Veți putea personaliza profilul dvs., primiți puncte de reputație ca recompensă pentru trimiterea conținutului, comunicând în același timp și cu alți membri prin intermediul căsuței de e-mail private și multe altele! 

Acest mesaj va fi eliminat odată ce v-ați conectat.  

Sign in to follow this  
Xerno.

Crestere FPS CS:GO!

Recommended Posts

Salutare,
Acest tutorial este pentru aceea ce au si vor sa se joace CS:GO pe un calculator nu foarte performant, cum este si cazul meu. Tot ceea ce am sa prezint mai jos nu este nou si n-are legatura cu vreo sclipire de inteligenta. Poate sunt cativa care chiar vor sa se joace dar nu stiu cum sa-si mareasca FPS-ul.

Rog toti cultii, mesterii, profesorii, s.a.m.d. ce vor sa vina cu nu stiu ce filozofii sa se abtina.

 

a) Setari placa video (NVIDIA):
1. Dreapta jos in bara de lucru aveam NVIDIA Settings, click dreapta si alegem NVIDIA Control Panel;
2. Click pe 3D Setting - Manage 3D settings - Global settings;
3. Setati Anisotropic filtering pe Off, la fel si tot ce are legatura cu Antialiasing;
4. Setati Texture Filtering - Quality pe Performance;
5. Setati Triple buffering pe Off iar Vertical sync pe Force off;
6. Dupa ce ati facut toate acestea apasati butonul Apply si puteti iesi din setarile placii video.

Odata facute setarile la placa video trecem la cele in-game. Repet inca odata, aceste setari s-au dovedit a fi bune pentru mine, crescandu-mi astfel performantele fps-ului. Nu pot garanta 100% ca va merge pentru fiecare in parte.

 

cool.png Setari in-game (CSGO):
1. HELP & OPTIONS dupa care VIDEO SETTINGS;
2. Resolution - 1280x768;
3. ADVANCED;
4. Global Shadow Quality - Very Low;
5. Effect Detail - Low;
6. Shader Detail - Low;
7. Multicore Rendaring - Enabled;
8. Multisampling Anti-Aliasing Mode - 2xMSAA;
9. Texture Filtering Mode - Anisotropic 2x;
10. Pentru urmatoarele 3 setari, selectati Disabled iar pentru ultima, Low.

Inainte de aceste setari aveam un fps de maxim 10 iar acum ajunge la 50-60 online iar offline cu butii trece de 90-100.
Sper sa fie de ajutor cuiva acest tutorial. Spor la fraguri!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this