Sign in to follow this  
detrixer

AJUTOR

5 posts in this topic

Salut Am Cumparat de la Firma Hosteaza.com

am contactat ownerul de la firma pe skype

am vorbit etc.

iam dat 10 euro pentru host

mia spus ca osa fie gata in 2 ore

astept de o saptamna si mia dat block pe skype si ban pe cont de la firma + facebook lam contactat si mia spus sal las in pace in pula mea pentru ca are probleme cu iubita cum pot sai fac reclamatie ?   la firma ?   + daca ma ajuta  cineva sai dau flood la site 

va rog sa imi lasati un site sau ceva info cum pot sai fac reclamatie 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te-ai complicat aiurea, stii destul de bine ca ti-as fi putut oferi suport in legatura cu un host. Eu iti recomandam firme de incredere. Astea sunt firme fantoma man, mare lucru nu ai putea sa-i faci, la cine sa faci reclamatie? Nu ai nici o dovada ca i-ai dat bani, asta e nasol, daca omul are facebook si esti sigur ca e cel de la host te poti duce la politie sa-l reclami, spui ca ai vrut sa achizitionezi un serviciu si ti-a dat teapa, nu stiu daca ai rezolva ceva fiindca totusi sunt 10 euro, nu 100 sau mai mult. Ultima solutie este sa te razbuni de acei bani, sa le faci reclama proasta pe internet, sa le floodezi site-ul daca ai legatura buna cu hackerii, desi nu incurajez acest lucru, eu ti-am spus ce ai putea face. Politia nu intervine in acest caz, fiindca e o suma prea mica sa se considere furt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 OK  ps. am dovezi ca mia dat scam si ca e el pe skype si pe facebook  

si cu aia cu flood osa imi tin vreo 30 de euro si cumpar numai root de flood si i dau in el 24/7 stau treaz tuate nomtile numai sai flodez site 

maiales mie ciuda ca e un grasan prost in plm nai ce face asta e romania  

vroaim sa contactez protectia cosumatorului tu ce spui da sau nu? 

sau ce sa fac sai las dracului de 10euro sau sa imi cumpar 10 sau mai multe root de flod sau angajez un hacker sai flodeze site si internetu lui ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

+ ca am dovezi etc. pentru ca am platit paypal si am ciatu cu screen si tot

mai mult ma amuza el ca e un grasan prost si pune pe youtube ca isi cere scuze lui iubita iei cu un videoclip de cacat

sincer sa spun nu vreau sal injur da cand vad ca nu ai nici un bun simpt ba macar daca imi spunea ba tiam dat scam si aia e da mia dat  block si pe site si pe tot

si nu il mai pot contacta da pot vedea chatul da sti ce osa fac osa cumpar server de 150 de euro si daca imi da scam ma duc la politie si reclamatie scuze daca vorbesc urat da am multi nervi ca pregatisem deja fisierele pentru site si tot .... acum in romania nu ai incredere nici in mata ca si aia te abandoneaza traiesc de 10 ani in italia si nu am primit niciodata scam nici la firme fantoma odata am pierdut telefonul  si ma sunat o fata pe telefonul meu care lam pierdut pe maicamia sa ma anunte ca  eu am pierdut telefonul si sa vina la ea sa dea telefonul inapoi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this