PCTecuci Romania - Citeste doar ceea ce merita

Înregistrați-vă acum pentru a avea acces la toate funcțiile noastre. După ce v-ați înregistrat și vă logați, veți putea contribui la acest site prin trimiterea propriului dvs. conținut sau răspunsul la conținutul existent. Veți putea personaliza profilul dvs., primiți puncte de reputație ca recompensă pentru trimiterea conținutului, comunicând în același timp și cu alți membri prin intermediul căsuței de e-mail private și multe altele! 

Acest mesaj va fi eliminat odată ce v-ați conectat.  

Sign in to follow this  
Cornel Iulian

Joc Free : Dota 2

Recommended Posts

Acest joc se descarca free de pe Steam si ramane in colectie permanent 

Este un joc bun milioane de oameni se joaca dintre care si echipa Na' Vi

 

Link Download

 

7JwiJuF.jpg

 

O scurta descriere :

 

 
Prin 2003 doi insi au creat un nou mod de Warcraft 3 numit Defense of the Ancients (DotA). In 2005 li s-a alaturat un nou game designer cunoscut sub pseudonimul de IceFrog.
Dupa 6 ani de DotA, acesta a considerat ca e timpul ca jocul sa avanseze la o noua faza, sa devina independent cu o grafica mai noua de 2002, cu un gameplay mai bun, fara hack-uri, dar care sa pastreze idea originala.
Astfel in luna august, impreuna cu arhicunoscuta 'Valve' au lansat primul preview al jocului la Campionatul Mondial de DotA2 unde au fost invitate cele mai bune 16 echipe din lume.
 
"Show"-ul, ca sa-l numesc asa, a fost un succes mondial. Milioane de spectatori urmareau live jocurile de peste tot, premiile puse la bataie au fost foarte mari (locul 1 a fost premiat cu 1M $) iar jocul foarte, dar foarte captivant.
 
Deocamdata este doar intr-o faza de "testare", fiind implementati mai putin din jumatate din eroii din DotA1 si cu o groaza de bug-uri ce vor fi fixate. Turneul a avut scop de promovare, desigur.
Valve anunta ca in curand un 'big beta' va fi lansat cu acces pe baza de invitatii urmat de ultimul beta free to play. Jocul se va juca prin Steam, la fel ca toate jocurile facute de Valve.
 
Ce parere aveti? A mai urmarit cineva campionatul? Eu am urmarit aproape toate jocurile, am fost foarte placut surprins si acum ard de nerabdare sa apara primul beta sa-l pot "simti" si eu.
 
Cele mai "WOW" faze au fost selectate de organizatori si puse pe blogul oficial. Le puteti urmari aici
 
 

http://www.dota2.com/trailer (Trailer-ul jocului)

 

Cativa eroi din dota 2 :

dota%202%20heroes.png

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this